Jakie korzyści przyniesie firmie Body leasing w sektorze IT?

Jakie korzyści przyniesie firmie Body leasing w sektorze IT?

03.06.2020

Body leasing jest odłamem działań polegających na outsourcingu, jednakże jej kluczowym wyróżnikiem jest możliwość oddelegowania profesjonalistów do siedzimy Zleceniodawcy – Klienta. Oczywiście w ramach usługi ustalany jest zakres prac, jak i czas, przedział czasowy, w którym dana osoba, bądź zespół specjalistów będzie dostępny w firmie Zlecającego.

Tego typu model jest dobry w przypadku, gdy z góry do końca nie jest ustalone to jaki zakres prac będzie miała kadra zewnętrzna – ich praca będzie dobierana według danych założeń w firmie i potrzeb projektu. Kluczowe jest również doświadczenie danego leasingowanego specjalisty. To również do niego zostaną dobrane przydzielone obowiązki.

Body leasing zyskuje w ostatnich latach na popularności i nie jest już usługą niezrozumiałą. Niesie ona za sobą szereg korzyści. Jedną z najważniejszych jest to, że przedsiębiorstwa nie są zobligowane do zatrudnienia nowych pracowników, budowy odpowiednich działów, co wiąże się w wielu przypadkach ze skomplikowanym i kosztownym procesem rekrutacji (a następnie onboardingiem)

Specjaliści projektów IT / Altkom Experts

Jeżeli potrzebujemy pracownika na krótki czas, wtedy mamy rozwiązanie idealne, gdyż minimalizujemy koszty zatrudnienia, optymalizujemy budżet projektu i jednocześnie efektywniej zarządzamy czasem niezbędnym do osiągnięcia statusu zadania zakończonego. Dodatkowym wyróżnikiem tego typu usługi jest to, że zewnętrzny pracownik może zaoferować świeże spojrzenie na pewne sprawy, aspekty pracy, czy procesy w firmie. Tzw. myślenie „out of the box” nie byłoby możliwe, lub byłoby znacznie ograniczone w przypadku korzystania z usług kadry wewnętrznej. Szeroki wachlarz projektów, masa pomyłek i sukcesów budują wartość zewnętrznych programistów, którzy często jeszcze efektywniej wykonują powierzone im zadania w nowej organizacji. Właśnie dzięki elastyczności. Pracodawca także pomija kwestie związane z urlopami, gdyż oferujący usługę Body Leasingu zapewnia ciągłość procesu, a także wynagrodzenie ustalone jest z góry (lub godzinowo), co wyklucza ewentualne rozmowy o podwyżkę, co często ma miejsce w przypadku projektów z wykorzystaniem wewnętrznych Teamów.

Nawet pandemia nie zmieniła zbytnio rynku IT. Nadal mamy w tej branży rynek pracownika i każda większa organizacja dobrze wie, jak dziś trudno jest odnaleźć właściwych, kompetentnych i doświadczonych pracowników z branży. Często proces wiąże się z dodatkowymi środkami na HR, promocję, budowę wizerunku dobrego pracodawcy, co nie zawsze gwarantuje znalezienie odpowiedniej osoby, czy kompletacji całego teamu.

Jako Altkom Experts oferujemy tego typu usługi jako procesy bezproblemowe, niezwykle szybkie wdrożeniowo. Zachęcamy do kontaktu i podania jakiej wiedzy i specjalistycznych zdolności oczekujesz od zewnętrznego zespołu.

Dopasujemy odpowiedniego specjalistę, który spełni Twoje oczekiwania.
Napisz do nas

Pokaż więcej

To Cię może również zainteresować: