Architekt rozwiązań IT – bankowość dla klientów detalicznych i dużych przedsiębiorstw

Polska

Numer ref.: 119/EM

O nas

Altkom Experts, to spółka działająca w ramach Grupy Altkom oferująca usługi w zakresie body leasing, team leasing oraz interim management.

Altkom Experts korzysta z doświadczenia Grupy Altkom w zakresie edukacji informatycznej. Nasi eksperci korzystają z zasobów największej firmy szkoleniowej w Polsce – Altkom Akademii, dostęp do najlepszej kadry trenerskiej oraz oferty ponad 1000 szkoleń technologicznych pozwala na szybkie i skuteczne uzupełnianie kompetencji niezbędnych w poszczególnych projektach

Projekt

Dołącz do zespołu ekspertów, odpowiedzialnych za budowanie wartości dla biznesu jednego z największych Banków w Polsce.

Zakres obowiązków:

Przygotowanie architektury rozwiązania dla projektów informatycznych na poziomie architektury oprogramowania.

W szczególności:

  • Określenie aplikacji, które będą tworzone/modyfikowane w ramach projektu w celu spełnienia wymagań biznesowych.
  • Wskazanie przepływów danych pomiędzy aplikacjami.
  • Udokumentowanie zmian w postaci diagramów inżynierii oprogramowania (UML Component Diagram) i diagramów sekwencji (UML Sequence Diagram).
  • Definiowanie wymagań do infrastruktury informatycznej wynikających ze zmian realizowanych poprzez projekty.
  • Wybór technologii, w których będą realizowane nowe aplikacje zgodnie z obowiązującymi standardami.
  • Uczestnictwo w odbiorach analiz biznesowych wraz z oceną wykonalności wymagań.
  • Koordynacja prac projektantów systemów informatycznych.
  • Wykonywanie odbiorów dokumentacji projektowej (analizy systemowe, projekty aplikacji) pod kątem zgodności z architekturą rozwiązania.
  • Uczestnictwo w procesie wyboru dostawcy oprogramowania
  • Współpraca z dostawcami w zakresie architektury rozwiązania i projektu integracyjnego.
  • Opracowywanie i utrzymywanie standardów dotyczących obszaru architektury rozwiązań

Wymagania

Wymagania:

  • Doświadczenie w pracy na stanowisku architekta rozwiązań – minimum 2 lata.
  • Pełna samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania.
  • Praktyczna znajomość UML i BPMN2.
  • Znajomość narzędzi CASE (w szczególności Sparx Enterprise Architect).
  • Znajomość zagadnień związanych z architekturą zorientowaną na usługi (SOA), mikroserwisów i technologii integracyjnych.
  • Umiejętność analitycznego myślenia jak również dostrzegania szerszej perspektywy.
  • Umiejętności interpersonalne i negocjacyjne.

Doświadczenie zawodowe w rozwiązaniach opartych na poniższych technologiach (wymagana znajomość przynajmniej dwóch z nich)

  1. System operacyjny AIX (IBM Power 7/8/9)
  2. Bazy danych Oracle
  3. Serwery aplikacyjne :Oracle Weblogic, IBM Webspher
  4. Warstwa integracyjna SAG Webmethods
    1. Znajomość zagadnień związanych z wirtualizacją na platformie Power7/Power8 i VMWar

Dodatkowymi atutami będą:

  • Znajomość zagadnień biznesowych z dziedziny bankowości.
  • Znajomość zagadnień architektury danych.
  • Znajomość konstrukcji architektury systemowej i technicznej banków oraz innych instytucji finansowych.
  • Certyfikaty z obszaru standardu TOGAF® 9.

Technologie

Narzędzia wykorzystywane w projekcie:

  • UML
  • BPMN
  • CASE
  • Enterprise Architect
  • SOA
  • AIX
  • Oracle
  • TOGAF

Polska
do 30 840 zł netto/miesiąc netto + VAT
Umowa B2B
Opublikowano: 18.07.2022 14:46:28

Nasze korzyści

Altkom Experts - Korzyści - ścieżka kariery
Ścieżka kariery
Altkom Experts - Korzyści - Wsparcie rozwoju
Wsparcie rozwoju
Altkom Experts - Korzyści - Spotkania integracyjne
Spotkania integracyjne
Altkom Experts - Korzyści - Pakiet Medyczny
Pakiet medyczny
Altkom Experts - Korzyści - Pakiet sportowy
Karta sportowa
Altkom Experts - Korzyści - Program poleceń pracy IT
Budżet szkoleniowy
Altkom Experts - Korzyści - Karta na Lunch
Karta na lunch
Altkom Experts - Korzyści - Ubezpieczenie dochodu  IT
Ubezpieczenie
Altkom Experts - Korzyści - Wyzwania sportowe w aplikacji
Wyzwania sportowe
Altkom Experts - Korzyści - Zdalna praca IT
Praca zdalna